کرونا در کانادا ۲۱ می


🔹 سراسر - در سراسر کانادا، ظرف شبانه روز گذشته ۱۱۸۲ بیمار مبتلا کووید ۱۹ شناسایی و ۱۱۴ بیمار درگذشتند. بیشترین آمار مبتلایان کماکان به استانهای کبک و انتاریو مربوط است.در بریتیش کلمبیا منحنی بیماران صاف و بیمارستانهای استان از بیماران کووید ۱۹ خالی میشوند. روز پنجشنبه ۲۱ می، فقط ۴۳ بیمار در بیمارستان حضور دارند که البته حال ۸ تن از آنان وخیم و در بخش مراقبت های ویژه هستند. امروز اعلام شد که در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۲ بیمار جدید شناسایی شده و در همین مقطع زمانی ۳ نفر فوت کرده اند.

تا امروز ۲۴۷۹ بیمار شناسایی و ۱۵۲ نفر در استان بریتیش کلمبیا فوت کرده اند. از مجموع بیماران شناسایی شده ۲۱۷۲ نفر بهبودی یافته اند و پرونده ۳۰۷ بیمار هنوز باز است.دکتر بانی هنری به گزارش های اخیر رسانه ها پرداخت که نشان می دهد اکثریت افرادی که در اثر کووید ۱۹در کانادا درگذشتند، زن بودند.

وی گفت اما به صورت معکوس در بریتیش کلمبیا، در حالی که بیماران مرد تاکنون ۴۸ درصد موارد تأیید شده را تشکیل می دهند ، ۶۰ درصد از بیماران بستری و ۶۲ درصد از کسانی که فوت کرده اند مرد هستند.

هنری گفت مطالعات زیادی در سراسر دنیا در حال انجام است که سعی در تعیین دلیل عدم تعادل جنسیتی در مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان ها دارند.

گستره شیوع بیماری در مناطق مختلف استان:

- ۸۸۷ نفر در منطقه بهداشت ونکوور کوستال هلث Vancouver Coastal Health

- ۱۲۲۳ نفر در منطقه بهداشت فریزر هلث Fraser Health region

- ۱۲۶ نفر در منطقه بهداشت آیلند هلث Island Health region

- ۱۸۳ نفر مورد در منطقه اینتریرهلث Interior Health

- ۶۰ نفر مورد در شمال استان