کمک هزینه شغلی تا ژوئن ادامه دارد


🔹 سراسر- برنامه یارانه دستمزد اضطراری دولت فدرال تا ماه ژوئن تمدید خواهد شد.

این برنامه ۷۵ درصد از دستمزد کارمندان ،تا سقف هر هفته ۸۴۷ دلار، برای کمک به کارفرمایان متاثر از بحران کووید ۱۹ اختصاص می دهد تا کارفرمایان، کارکنان خود را برای گذر از بحران کرونا در لیست حقوق و دستمزد نگه دارند.

این برنامه قرار است به تاریخ ۶ ژوئن پایان یابد. نخست وزیر جاستین ترودو گفت جزئیات بیشتری دراین باره برنامه ارائه خواهد داد.آمار حکایت از آن دارد که تقریباً دو میلیون شغل در ماه آوریل در کانادا از دست رفته است .

داده های بررسی آژانس نیروی کار، منتشر شده در روز جمعه ، تعداد شغل های از دست رفته در طول بحران را بیش از سه میلیون تخمین می زند.

ژان ایو دوکلوس ، رئیس هیئت مدیره خزانه داری ، گفت که تا پنجشنبه ، ۱۲۰ هزار کارفرما برای استفاده از این برنامه درخواست داده اند که از این مجموع پرداخت کمک هزینه به حدود ۹۷ هزار بیزنس تصویب شده است . این تعداد در مجموع یک میلیون ۷۰۰ هزار کارگر را تحت پوشش قرار میدهد.

کارفرما برای استفاده از این برنامه درخواست داده اند که از این مجموع پرداخت کمک هزینه به حدود ۹۷ هزار بیزنس تصویب شده است . این تعداد در مجموع یک میلیون ۷۰۰ هزار کارگر را تحت پوشش قرار میدهد.