کولاک کرونا در اروپا


کرونا به سرعت در اروپا پیش روی کرده و قربانی میگیرد. بعد از ایتالیا، فرانسه، آلمان و بریتانیا اکنون نوبت اسپانیا است. اسپانیا اکنون پس از ایتالیا بیشترین مبتلایان را در میان کشورهای اروپایی دارد و تصمیم به قرنطینه سراسری گرفته است.

در اسپانیا در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا تایید شد و به این ترتیب شمار مبتلایان در این کشور به ۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.۱۳۶ نفر هم به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود رااز دست داده‌اند.


رسانه‌های اسپانیا گزارش کرده‌اند که دولت در صدد اعمال محدودیت در تردد شهروندان تحت شرایط اضطراری است. چنانچه چنین چیزی تایید شود، شهروندان اسپانیا تنها برای امور ضروری نظیر خرید مواد غذایی و یا رفتن به سرکار اجازه خواهند داشت از خانه بیرون بیایند. هم اکنون در مادرید و چندین ناحیه دیگر در این کشور اکثر فروشگاهها، بارها و رستوران‌ها تعطیل شده‌اند.

در فرانسه با وجود ممنوعیت تجمع‌های بزرگتر از صد نفر در فرانسه، که برای مقابله با شیوع کرونا وضع شده، "جلیقه زردها" تظاهرات هفتگی خود در پاریس را برگزار کردند..گزارش شده پلیس چندین نفر از آنها را دستگیر کرده است.

در هلند شمار مبتلایان به آستانه هزار نفر رسیدوزارت بهداشت هلند اعلام کرده است که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور به ۹۵۹ نفر رسیده است تاکنون دو نفر بر اثر این بیماری در هلند درگذشته‌اند.

در بریتانیا شمار قربانیان کرونا یک روزه دو برابر شد

بنا به اعلام مقام‌های بهداشتی بریتانیا شمار قربانیان ویروس جدید کرونا ظرف شبانه روز گذشته دو برابر شده و از ۱۱ به ۲۱ نفر رسیده است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ممنوعیت سفر به آمریکا شامل بریتانیا و ایرلند هم خواهد شد.

پیش از این آقای ترامپ سفر از کشورهای اروپایی به آمریکا را ممنوع کرده بود، اما بریتانیا را از آن مستثنی کرده بود.