گروه بیست پنج تریلیون دلار به اقتصاد جهانی تزریق میکند

🔹 سراسر - سران کشورهای عضو گروه ۲۰ دیروز وعده دادند برای مقابله با زیان‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بیش از پنج تریلیون دلار به اقتصاد جهانی تزریق خواهند کرد.

به گزارش رویترز، در این اجلاس، سران کشورهای عضو گروه ۲۰ که به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس برگزار شد، تاکید کردند با همکاری دیگر نهادها از جمله سازمان بهداشت جهانی هرکاری که برای مهار این بیماری همه گیر لازم باشد٬ انجام خواهند داد.
شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در جهان تا امروز جمعه ۲۷ مارس از ۵۸۰ هزار نفر فراتر رفته و شمار قربانیان هم به بیش از ۲۶ هزار نفر رسیده است.

سران کشورهای عضو کره ۲۰ ضمن ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای شیوع ویروس کرونا برای کشورهای آسیب پذیر به ویژه در آفریقا و همچنین پناهندگان بر لزوم تقویت شبکه‌های امنیت مالی جهانی و سیستم بهداشت ملی تاکید کردند. رهبران گروه ۲۰ تاکید کرده اند خود را متعهد می دانند که جبهه متحدی را علیه این تهدید مشترک ایجاد کنند.

گروه ۲۰ متشکل از آمریکا، چین، بریتانیا، آلمان، فرانسه، ژاپن، کره جنوبی، هند، عربستان، روسیه، اندونزی، برزیل، کانادا، آفریقای جنوبی، مکزیک، ایتالیا، آرژانتین، ترکیه، استرالیا و اتحادیه اروپا است. این کشورها مجموعا ۸۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند.