گزارشی از پیش بینی ها برای مقابله با موج دوم در کانادا


🔹 سراسر - اوتاوا (رویترز) - مقامات بهداشتی دیروز دوشنبه هشدار دادند که بیماری کووید ۱۹ در کانادا افزایش یافته است و اگر مردم به تدابیر ایمنی احتیاط آمیز بی اهمیت باشند ، ممکن است گسترش بیماری حتی بیش از موج اول در کشور خودنمایی کند.

آژانس بهداشت عمومی در بیانیه ای گفت: "كانادا بر سر دوراهی قرار دارد و اقدامات فردی برای کاهش میزان تماس، جهت حرکت ما را مشخص خواهد نمود."

با یک نگاه و سناریو بدبینانه ، تعداد مبتلایان جدید طی ده روز آینده تا دوم اکتبر می توانند به بیش از یک هزار نفر در روز افزایش پیدا کنند و جمع کل مبتلایان به ۱۵۵.۷۹۵ نفر و مجموع تعداد کشته ها به ۹۳۰۰ نفر برسد. روز دوشنبه ، کانادا ۴۱۵. ۱۴۵ بیمار و ۹۲۲۸ مورد مرگ را گزارش کرده است.مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا ، دکتر ترزا تام ، سه سناریو را برای شیوع ویروس کرونا جدید بین سالهای فعلی تا ژانویه ۲۰۲۲ بیان کرده است. وی میگوید، با بی توجهی ، ویروس قادر است به یك اوج بسیار شدید برسد و نتیجه ای فاجعه بار در پی داشته باشد و این خود ظرفیت سیستم بهداشتی ما را تحت فشار قرار خواهد داد و به طور قابل توجهی بر امورات اجتماعی و اقتصادی ما تاثیر خواهد گذاشت.به طور جداگانه ، داگ فورد ، نخست وزیر بزرگترین استان کانادا یعنی انتاریو گفت که وی اجرای یک طرح شش ماده ای "برای مقابله با موج دوم کووید ۱۹ با چالش بالقوه" را آغاز خواهد کرد.

اولین قدم همان چیزی است که فورد آن را "بزرگترین کمپین ایمن سازی آنفلوآنزا" در تاریخ انتاریو خوانده است. این استان هفتاد میلیون دلار برای بیش از پنج میلیون واکسن آنفلوانزا سرمایه گذاری کرد که هفتصد هزار برابر بیشتر از سال گذشته است.

فورد گفت ، واکسن آنفولانزا به برداشتن بار از پشت بیمارستان ها و مطب ها کمک می کند.